Zapraszamy na spotkanie we 19.04 Wrocławiu: „Conversation Patterns for Software Professionals” poprowadzi Michał Bartyzel.

Opis prelekcji: Stworzyliśmy dość dużą ilość narzędzi, które mają nam pomóc ująć w mierzalne ramy często niejasne potrzeby biznesowe. Stworzyliśmy przypadki użycia, historie użytkowników, testy akceptacyjne, scenariusze, specyfikacje i można by tak dość długo wymieniać. Chociaż celem tych narzędzi jest poprawa współpracy z klientem, to jednak często używamy ich, aby się przed klientem schować. Zamiast rozmawiać z człowiekiem o jego potrzebach, skupiamy się na wypełnianiu formatek. Ten problem zmotywował mnie do rozpoczęcia prac nad Conversation Patterns for Software Professionals, technikami efektywnej rozmowy z klientami, które pomagają docierać do jego rzeczywistych potrzeb i poszukiwać rozwiązać. Conversation Patterns sprawiają, że umiejętności miękkie stają się łatwiej przyswajalne i co najważniejsze przynoszą oczekiwany efekt.

Prezentację poprowadzi Michał Bartyzel – konsultant, Agile coach i trener, który na co dzień zajmuje się doskonaleniem programistów i zespołów programistycznych, wdrażaniem metodyk pracy oraz rozwijaniem kompetencji pracowników branży IT. Prowadzi szkolenia oraz konsultacje z zakresu inżynierii oprogramowania, zwiększania efektywności zespołów projektowych i zarządzania projektami programistycznymi. Autor książek: „Oprogramowanie szyte na miarę. Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce?” (Helion, 2012 i 2015), „Getting Things Programmed” (Helion, 2016), „Conversation Patterns for Software Professionals” (InfoQ) oraz bloga: http://www.gettingthingsprogrammed.pl/

Praca Michała w liczbach:
~500 dni poprowadzonych szkoleń
9 projektów związanych ze zwinną transformacją
40+ artykułów w prasie branżowej
4 napisane książki
80+ klientów min.: Agora, Grupa Allegro, ING Usługi Finansowe, Lufthansa Systems Polska, Nokia Siemens Networks, Opera Software, Samsung R&D Institute Poland, Nordea Bank AB (…)

Wspotkanie współorganizowane jest przez firmę Sii w ramach meetup 25th Level Code.

Zapraszamy!    Strona zapisu na wydarzenie